| Micu_Gradinari_1995 a întrebat:

Am o asa intrebare,,, Vreau sa-mi schimb procesorul la notebook,
ACER ASPIRE 7250G
AMD DUAL-CORE E450, 1,60GH,
RAM-4GB,
HDD-500GB,
PLACA VIDEO-AM RADEON HD 6470M.1GB.
Si vreau ca sa fac ubdate la procesor,macar sa-l inlocuiesc cu unul putin mai puternic, macar 2Ghz,imi dati va-rog ceva linq-uri, ..Si inca ceva,, placa video este de 1gb,dar driverele imi arata ca e de doar 256, si versia la drivere este de 6300M, in loc de 6470M, care ar fi problema? MS,

5 răspunsuri:
| Morfilio a răspuns:

Nu se pot schimba componentele la un laptop. foarte putine sunt la care ai putea sa schimbi placa video, dar trebuie cineva specializat. procesorul nu se schimba la un laptop in nici un caz

| Micu_Gradinari_1995 explică (pentru Morfilio):

Am cautat informatii si am gasit posibilitati, dar nu pot gasi procesor mai puternic de cit cel cel al calculatorului, 1.60 GHz, sunt citevai insa sunt mai joase de 1, 50 Ghz, mersi, de raspuns,,

| Klaudiu214 a răspuns (pentru Micu_Gradinari_1995):

Procesoru nu il poti schimbalaughing e incorporat in placa de bazalaughing nu ai cum eventual daca iti ei alta placa de baza cu un procesor mai bunlaughing

| Klaudiu214 a răspuns:

Pai afla ca nu poti schimba procesorulaughing cine te-a mintitlaughing

| Micu_Gradinari_1995 explică (pentru Klaudiu214):

Te inseli, se poate insa greu, e greu a gasesti elementele ce corespund, insa exista posibilitati, m-am informat bine in privinta schimbarii procesorului si sunt sanse,