| Ynferno123 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune un driver de la nVIDIA copatibil pentru placa asta:ATI Radeon HD 5400 Series
va rog eu mult de tot

14 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Pai nu ai placa de la nVidia, nu are deloc legatura cu AMD... Daca vei driver cauta pe site-ul oficial AMD si iti pui datele de la placa video si o sa gasesti! Succes!

| EusebiuPWN a răspuns (pentru denisTiky):

Cum adica nu are legatura cu AMD?

| denisTiky a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Pai nVidia este un producator de placi video, iar AMD este altul, ambele total diferite. Deci niciodata nu o sa mearga driver de amd pe nVIDIA. cauta driver pentru nVIDIA daca ai placa de la acest producator!

| EusebiuPWN a răspuns (pentru denisTiky):

Pai si eu ce am spus? Tu ai spus: "Pai nu ai placa de la nVidia, nu are deloc legatura cu AMD... Daca vei driver cauta pe site-ul oficial AMD"
Cum adica nu are legatura cu AMD? laughing

| denisTiky a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Doamneeee... Iti spun pentru ultima data, daca intelegi, bine, daca nu, asta e. Deci, daca ai o placa de gen "radeon" (adica de la amd) nu ai cum sa ii pui driver de la nVidia. Drivere de nVidia se pun la placile de la aceasta marca, iar driverele de la AMD se pun la placile de la AMD( radeon, etc). Nu ai cum sa pui driver de AMD pe placa de la nVidia. Cred ca am explicat destul de clar.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru denisTiky):

Pai asta am spus si eu. Prietene, reciteste ce ai scris mai sus, pune cap la cap, sa vezi ca nu are sens ce ai spus. "Pai nu ai placa de la nVidia, nu are deloc legatura cu AMD... Daca vei driver cauta pe site-ul oficial AMD si iti pui datele de la placa video si o sa gasesti! Succes!" Dupa care iti dai si o palma.

| denisTiky a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Da m-am incurcat, m-au durut palmele pe care mi le-am dat da e ok.

| EusebiuPWN a răspuns (pentru denisTiky):

Pai asa, ma bucur ca te-ai lamurit. laughing Multa sanatate.

| EusebiuPWN a răspuns:

Ai placa video AMD, nu nVIDIA, ceea ce inseamna ca trebuie sa intri pe site-ul celor de la AMD, dai pe drivers/support si te pune sa alegi modelul de placa video pe care o detii, sau ai posibilitatea de a descarca tot de la ei pe site, un mica aplicatie ce iti detecteaza placa video automat, iar mai apoi iti ofera driverul la nas.

| Ynferno123 explică (pentru EusebiuPWN):

Pai si se misca mai repede jocurile precum fortnite lasa-mi un link pls

| Ynferno123 explică (pentru EusebiuPWN):

Pai si se misca mai bine pe jocuri precum fortnite da-mi un link pls

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Ynferno123):

Da, se misca mai bine in jocuri daca ai ultima versiune de driver instalat. Il iei de pe site-ul celo de la amd, te descurci esti baiat mare.

| Ynferno123 explică (pentru EusebiuPWN):

Link

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Ynferno123):

Ce link sa-ti dau? Intri pe site-ul lor si descarci aplicatia care iti detecteaza automat ce placa video ai, si iti baga driver-ul fara sa faci nimic.