| TheSeDaN001 a întrebat:

Buna TPU...! Joc de mult minecrafft ma pricept la el dar as vrea sa stiu si eu unde gasesc lucruri de alea din sticla ca sa imi pot face geam? dau FUNDA! + VOT! VA ROG RASPUNDETI :d

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

Sandul il iei depe plaja sau aproape oriunde este apa.Nu cred ca nai vazut apa pana acu? daca ai vazut doar mergi pe langa si la un moment o sa vezi. (este galben n-ai cum sa nul vezi )
Sandul se ia mai repede daca folosesti o lopata.
Bafta happy

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Pentru geam iti trebuie sand il pui in cuptor si se face sticla si apoi daca aqi nevioe de multa sticla poti sa pui

[]-[]-[]
[X]-[X]-[X]
[X]-[X]-[X] In forma asta pui sticla (randul de sus este liber si 2 de jos au sticla in ele) si primesti 16 glass panauri.

Daca ai nevoie de sticle pentru potiuni pui in forma de v (ca la galeti sau bowl).

[]-[]-[]
[X]-[]-[X]
[]-[X]-[]

Cam asta e cum si ce faci cu sticla big grin bafta

| TheSeDaN001 explică (pentru WyndFTW):

DACa imi raspunzi de unde iau alea (sand) iti dau FUNDA + VOT :d

| WyndFTW a răspuns (pentru TheSeDaN001):

Sandul il iei depe plaja sau aproape oriunde este apa.Nu cred ca nai vazut apa pana acu? daca ai vazut doar mergi pe langa si la un moment o sa vezi. (este galben n-ai cum sa nul vezi )
Sandul se ia mai repede daca folosesti o lopata.
Bafta happy