| allecool a întrebat:

happy Scuze ca mai intreb odata ( legat de Minecraft ) dar... Cum pot juca cu cineva pe multiplayer? M`-am uitat si pe Youtube la filmulete dar nu m-au ajutat... Va rog mult spuneti-mi, explicati-mi ca la un bebe happy Dau Funda! happy

2 răspunsuri:
| Moryami a răspuns:

E foarte simplu. Iti trebuie un IP format din niste numere ( ex: 24.234.254.123 ) si fiecare trebuie sa aiba la sfarsit un nr format din 6 numere ( ex: :25565 ). Acolo in meniul Minecraft dai pe Multiplayer si dai la Conectare Directa sau daca ai in engleza Direct Connect. Acolo iti cere IP. Mai sunt 2 programe cu care te poti conecta foarte usor la un server de Minecraft. Acestea sunt LogMeInHamachi si Bukkit. Cel mai usor de folosit este LogMeInHamachi unde trebuie doar sa-ti faci un cont si sa cauti un nume de User LogMeInHamachi pe Google. Cand ai ID dai acolo sus in bara la Hamachi ( Network ) si dai ( Join an existing network ). Daca vrei sa-ti faci tu un server dai la ( Create a new network ) pe care il gasesti tot la ( Network ). Cand dai la ( Join an existing network ) acolo iti cere User si parola. La User scrii numele altei persoane care are cont pe LogMeInHamachi si parola pe care a scris-o acolo unde ai gasit Userul. Unde gasesti un User de Hamachi trebuie musai sa dea si parola.

Pun pariu ca n-ai inteles nimic laughing, dar eu sper ca te-am ajutat. Bafta!

| allecool explică (pentru Moryami):

Nu am nevoie din astea de hamachi... Dar daca numa asa se poate juca..Mersi dar o sa mai astept si alte raspunsuri happy