| Pompiliu_Denisa_1977 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti cum ma pot juca Minecraft multiplayer
ca nu imi place sa joc singura sad, asa ca da ca cineva sa imi spuna
va roog frumos.
As vrea sa joc Minecraft poate cu un prieten sau cu cineva de pe youtube cum ar fi:\
bagofgames, iCiuncio, xSlayder, iRaphahell, maxsialtele, Nex La PISI, 48BestiaL48, Le Po. ( da ca vor, eu nu ii oblig )
ASA CA VA ROOOOG! SA MA AJUTATI CA SAPOT JUCA MULTIPLAYER.happy

1 răspuns:
| AnGel032 a răspuns:

Pai... Dai pe Multiplayer, Add a server (Sau Adauga un server, nu stiu sigur cum e pe romana daca il ai in romana), bagi ip-ul acolo (Ip-ul este format din numere ca 123.45.67.89 sau exista DNS care este gen nume.comunitate.ro sau com sau net etc... etc. Scuze daca te-am jignit, dar sa fiu sigur ca ai idee despre ce vorbesc), dai ok, si Connect sau dublu click pe el. Poti cauta pe youtube daca este mai bine. Apropo, nu cred ca vor youtuberii sa joace cu tine. Nu vor cu fanii in general.