| AndreYStaR a întrebat:

Stiti jocul acela minecraft. Vreau sa-mi schimb skinul dar nu stiu cum... am incercat sa intru in %appdata% la minecraft si sa schimb fisierul char.jpb... dar tot acelasi skin mi-l arata. Am minecraft Team Extreme, lancherul de la ei. Va rog ajutati-ma, un video sau ceva instructiuni. Nu am cont pe mojang. Funda,

9 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Cand intri in launcher ai loc sa iti selectezi un nume. Caută pe google skin-uri minecraft copiazale numele si in launcher unde ai loc pentru nume scrie numele skin-ului.

| alex25alex a răspuns:

Deci sunt 2 moduri pentru a-ti schimba skinul pe Minecraft:
1.Cauti pe site-uri un nume de skin (de exemplu http://mcskinsearch.com/) si pui numele de la skin la numele tau. (eu recomand varianta asta deoarece si alti playeri iti vad skinul)
2. Pui skinul in: %appdata%>. minecraft>versions>1.7.4(sau ce versuiune vrei) si deschizi folderul 1.7.4 cu winRAR>assets>minecraft>textures>entity si stergi steve.png iar in locul ei pui schinul pe care il vrei dar ii schimbi numele in steve
Sper ca te-am ajutat.Scuze pentru greseli de ortografie.

| AndreYStaR explică (pentru alex25alex):

Am facut varianta 2 dar numai eu vad skinul nou. Vreau si altii sa il vada

| alex25alex a răspuns:

Pai daca vrei ca si alti playeri sa vada skinul tau trebuie sa aplici varianta 1 altfel nu se poate.

| alex25alex a răspuns:

Si imi dai funda?

| AndreYStaR explică (pentru alex25alex):

As aplica varianta 1 dar vreau numele meu...ca joc pe server

| Ignat_Florin_1973 a răspuns:

De curand am gasit o metoda noua de a iti schimba skinul free non-premium
Intri pe skindex iti alegi un skin dai pe Edit apoi dai pe upload (necestia cond) fara sa il modifici neaparat si il uploadezi cu numele tau de mc apoi il descarci si pui numele de la skin (care e si numele tau) in launcher si voila ai skin

| Cozonac_Martina_1981 a răspuns:

Si eu nu stiu cum sa-mi pun nume

| Boisteanu_Cosmin_1999 a răspuns (pentru Ignat_Florin_1973):

Poti sa fii mai detaliat (a) cu metoda asta noua sau sa imi dai un video?, si ce comt, de skindex?