| SherryXoX a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati, mi-am cumparat calculator nou. are componente foarte bune, windows 8. in fine. cand ma joc league of legends am fps foarte mic, nu merge sacadat dar merge mai incet. ce pot sa fac sa mearga mai bine cu fps mai mult? Va roog mult ajutati-ma :3

5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Actualizeaza sau instaleaza driverele necesare, si daca tot ai fps mic, verifica si viteza la net, sa nu fie prea mica si sa umbli la calculator degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai instalat driverul la placa video?

| SherryXoX explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, nu ma prea pricep la astea sunt fata. unde pot vedea daca e instalat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SherryXoX):

In Device manager. Cauta-l (tasta windows + Q parca deschide meniul de cautare) si deschide-l. Apoi extinde Desplay Adapters si vezi daca e ceva acolo http://i.imgur.com/8skuoqo.png

| RocKzZ a răspuns:

Cand ti-ai cumparat laptop-ul ti-a venit sigur cu 2 CD-uri. Unul e de la placa video celalalt de la procesor. Le bagi alea si le instalezi. happy

Daca nu merge asa poate e de la netul tau.