| MikeZG a întrebat:

Cum fac sa imi mearga mai bine League of Legends ca imi merge putin sacadat? Calculatorul meu are: NvidiaGeforce 7300 GS, 1Gb RAM, Procesor IntelCore 2Ghz DualCore si am windows 7 Ultimate.

3 răspunsuri:
| NecroIonutz a răspuns:

Fratele meu, ma mir cum de iti mai merge jocul daca tu pe 1GB ram pui Win7Ultimate. La ce setup ai tu, pune-ti un Xp (dar sa fie clean version, adica fara programele care ti le instaleaza odata cu sistemul de operare) si ai sa vezi ca o sa-ti mearga ca uns. si nu numai LoL, mult mai multe lucruri. Ideea e ca tu consumi prea mult din RAM pe sistemul de operare si nu-ti mai ramane prea mult pentru alte aplicatii. Daca vrei, te pot ajuta cu un link pentru un WinXP clean, il folosesc de ani de zile si sunt foarte multumit de el.

| Dulap32 a răspuns:

Intri in optiuni la video si setezi graficile mai mici sau scazi din rezolutie

| GmFb_Alex_1999 a răspuns:

Foloseste Razer Game Booster ajuta foarte mult la FPS de la 15 FPS cu Razer ajungi la 35 FPS