| ChelaruRazvanIonut a întrebat:

Vreau sa achizitionez un joc pe pc de pe steam si am 2 nelamuriri 1cardul cu care platesc trebuie sa fie neaparat in euro? Si 2 daca trebuie neaparat cardul in euro pot sa platesc prin paysafecard in lei sau trebuie neaparat in euro?

Răspuns Câştigător
| Kreefy a răspuns:

Salut.
Atunci cand cumperi un paysafe card il platesti doar in lei, in Romania, iar valoarea paysafe-ului va veni automat in euro.
5 lei = 1 euro
Atunci cand introduci PIN-ul de la paysafe pe steam, automat pe contul de steam va intra o suma de bani, numai in euro.

Paysafe 25lei = 5 euro steam
Paysafe 50lei = 10 euro steam
Paysafe 100lei = 20 euro steam
Paysafe 200lei = 40 euro steam
Paysafe 500lei = 100 euro steam