| NumeAmuzant a întrebat:

Vreau sa imi fac un server de cs 1.6 si nu prea stiu cum. Ma puteti ajuta si pe mine?! As vrea mai in detali-u daca se poate. Si niste link-uri daca se poate!

Multumesc! Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| ChangeName a răspuns:

Salut!
Egzista 3 moduri de a obtine un server de cs:
1. Poti sa faci un server de cs foarte simplu folosind orice cs, intrand in fisierul cs-ului si vei gasi acolo o iconita asemanatoare cu cea de la half life numita hlds, dai pe ea si acolo setezi numele serverului numarul de sloturi etc si dupa dai start server.
2. Poti descarca servere gata facute de pe internet, poti sa le iei si de pe www.resursecs.com.
3.Dar ceam mai buna metoda este sa hostezi un server de la o firma de hosting, intr-adevar, vei plati o anumita suma lunara dar vei beneficia de foarte multe avantaje.

Daca esti dispus sa hostezi un server eu te pot ajuta in mai multe privinte: Populare, scriptare, personalizare.
Adica pot sa iti fac absolut orice doresti la server si ti-l pot personaliza in ce mod vrei si ti-l pot face orice mod doresti: zm, furien, deathrun si multe altele. Dar asta doar daca hoostezi server. Daca nu nu are rost sa ma coplic degeaba.
Tot eu iti pot gasi si firma de hoost serioasa si daca in cele din urma il hostezi eu te voi accepta pe forumul pe care sunt administrator si iti fai face subforum cu ce categorii doresti si DNS la server (Adica sa te poti conecta la server si cu ip si cu nume).

Pentru mai multe detalii ma gasesti la id-ul de mess r.cretescu