| Sory8 a întrebat:

vreau sa-mi pun wireless in casa ce am nevoie in afara de ruter, adica pot sa am wireless inlocuind modemu de net cu ruterul si apoi sa-i fac setarile sau trebuie sai sun pe aia de la RomTelecom sa vina ei sa faca pe acolo. Cu alte cuv pot sa-mi fac singur wirlessu sa mearga sau trebuie sai chem pe aia sa faca ei...

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Nu inlocuiesti modemul de net, ci scoti net din modemul lor si bagi in router.

1 răspuns:
| victor11 a răspuns:

Daca ti-ai cumparat tu routerul incearca prima data sa ti-l pui singur, daca nu merge ii sun i pe aia de la firma.
daca ai router de la romtelecom trebuiau sa ti-l instaleze aia de acolo.