| ABCDEFGH2806 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un router wireless, eu am net de la Romtelecom dar nu am un router wireless si dupa cum am spus vreau sa imi cumpar eu unul. Acum intrebarea este : Trebuie sa chem operatorul sa instaleze acel router sau il fac eu singur? sau daca nu, cum trebuie sa procedez?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de setările ce trebuie făcute și depinde prin ce metodă să zic așa îți furnizează Romprăfuitul(alias Romtelecom) internetul(telefon, cablu, ethernet(mă înșel dar plauzibil). Eventual revino cu detalii ca să îți dau un răspuns corect.Sucecs

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-o singur. Nu are treaba cu providerul. El iti da net, tu faci ce vrei cu el. Singura chestie este sa te ajute cineva care se pricepe.

| K0sti a răspuns:

Un ghid aici: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/, plus instructiunile care vin odata cu routerul!

| Iusty15 a răspuns:

Il faci singur, in 5 minute ai terminat totul iar daca caut un router ieftin da-mi un mesaj caci am unul foarte bun de vanzare; )

| Marius113 a răspuns:

Pai daca ai manualul de la wireless poti foarte usor sa il instalezi. Doar sa urmeazi pasi corect si va fi bine.