| Benz a întrebat:

Am trecut si eu pe windows 7 si am observat ca in jocuri mi se misca m-ai greu imi spuneti va rog ce pot face sa rezolv aceasta problema? Am urmatoarea configuratie:
Procesor:pentium dual core g860 3ghz
Placa video : Ati radeon x1550 256 mb
Ram:2gb

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Posibil, ca windowsul fara nici un program deschis consuma 1GB. Sunt jocuri care consuma peste 1GB de ram, deci cred ca ar fi indicat. Sau fa downgrade la Windows Xp ca el consuma pream ulti rami si bani pentru rami ii pastrezi ca sa-ti iei o placa video mai buna, cel putin nVIDIA GTX 650, GTX 650 TI, GTX 650 TI Boost sau Radeon HD 7750, 7770, 7790, R7 250 R7 260.

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Ati radeon x1550 256 mb, asta e piesa arheologica. Ia ceva mai de actualitate.

| Benz explică (pentru Zangetsu):

Daca asi m-ai adauga 2 gb ram ar fi vreo schimbare?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Benz):

Stai calm, eventual schimbi placa video cu una mai bună, de 1 GB.

| Zangetsu a răspuns (pentru Benz):

Posibil, ca windowsul fara nici un program deschis consuma 1GB. Sunt jocuri care consuma peste 1GB de ram, deci cred ca ar fi indicat. Sau fa downgrade la Windows Xp ca el consuma pream ulti rami si bani pentru rami ii pastrezi ca sa-ti iei o placa video mai buna, cel putin nVIDIA GTX 650, GTX 650 TI, GTX 650 TI Boost sau Radeon HD 7750, 7770, 7790, R7 250 R7 260.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Joci jocuri online? Placa video este slăbuță și poate viteza de la internet nu este foarte mare.