| Benz a întrebat:

Asi dori si eu sa stiu daca este ok sa trec pe windows 7 cu aceasta configuratie :
Procesor:Intel Pentium Dual core G860
Video Card:ATI Radeon X1550 256 mb
RAM:2GB

Răspuns Câştigător
| Lavinateen123 a răspuns:

Windows 7 necesita minim 1GB de RAM, recomandat 2GB. Procesorul e mai mult decat OK pentru Windows 7.

Deci poti trece pe windows 7. Intrebarea este de ce ai face acest lucru. Daca esti pe Vista e mai mult decat recomandat. Dar daca ai windows XP nu se merita deranjul. Ba chiar s-ar putea sa iti mearga calculatorul mai incet.

| Benz explică (pentru Lavinateen123):

Consider ca placa video este o problema voiam sa trec de la XP la 7 dar nu o voi mai face decat dupa ce imi schimb placa video

4 răspunsuri:
| LeMike a răspuns:

Windows 7 consuma mai mult din resursele pc-ului daca chiar vrei sa treci ar trebui sa iti mai bagi un giga de ram ca sa iti mearga ca uns fara probleme!

| MudvayneMurderer a răspuns:

Placa video e slabuta, dar in rest e OK.

| Eualex667 a răspuns:

Absolut nici o problema. Poti sa treci pe windows 7 linistitwinking