| ElenaGabriela a întrebat:

Buna tuturor!
Calculatorul meu isi da restarturi; inainte de restart, se blocheaza tot si apar patratele, apoi apare ecranul albastru si scrie: "Stop: *0000000x000000"
Si mai spune ceva de genu: "Dumping psihical memory disk" si incarca ceva, pana la 100%. Am reinstalat windowsul de 3 ori...am instalat Malwarebytes Anti-Malware si nu am virusi straight face. Solutii? puppy dog eyes (FUNDITA) big grin

1 răspuns:
| JohnnyWylde a răspuns:

Eroarea de care vorbesti tu este denumita "BlueScreen" si in general apare cand apar defectiuni la HardDisk (prin defectiune nu vorbesc neaparat de defectiuni fizice gen "ars"). Ar trebui sa verifici cablurile (HDD-placa de baza; HDD-sursa) verifica temperatura HDD-ului. Ar fi bine sa reinstalezi windows-ul dar de data asta formateaza HDD-ul complet; alte idei nu am.