| Daniela2016 a întrebat:

Vreau sa bootez un stick de 8 Gb si sa pun windows 7 pe el dar cand dau la cmd nu imi apare! De ce nu imi apare disk 1 cand dau la Command Prompt (cmd)?
Dupa ce scriu list disk la cmd imi apare doar disk 0 si cand dau la my computer imi apare stick-ul.Deci... Ce sa fac? DAU FUNDITA!
Plz raspundeti repede! Thx anticipat big grin

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Iti recomand alta metoda, mult mai usoara si rapida. Cauta pe google Rufus si dai pe linkul ala rufus. akeo citeste ce zice acolo. E un programel cu care iti faci usbu cu windows 7, ti-l booteaza si iti face tot ce trebuie, trebuie doar sa ai iso cu windows 7.

| Daniela2016 explică (pentru EnvyU):

Am incercat cu Rufus v1.2.0 si imi da eroarea : Error:Write error.
For more information, please check the log.....si acolo zice asa:
Rufus version 1.2.0.183
Found drive 'Generic USB CF Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive H: No media
Found drive 'Generic USB MS Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive J: No media
Found drive 'Generic USB SD Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive G: No media
Found drive 'Generic USB SM Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive I: No media
4 devices found.
IOCTL_DISK_GET_DRIVE_GEOMETRY_EX failed for drive H: [0x00000015] The device is not ready.
Found drive 'Generic USB CF Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive H: No media
Found drive 'Generic USB MS Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive J: No media
Found drive 'Generic USB SD Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive G: No media
Found drive 'Generic USB SM Reader USB Device'
Ignoring autorun.inf label for drive I: No media
Found drive 'Kingston DataTraveler 3.0 USB Device'
5 devices found.
IOCTL_DISK_GET_DRIVE_GEOMETRY_EX failed for drive H: [0x00000015] The device is not ready.
5 devices found.
Cylinders: 943, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63, BytesPerSector: 512
Partition 1:
Type: Small FAT16 (0x04)
Size: 7.2 GB

| TechGuyTpu a răspuns:

Scrie win to usb.Pe ala il folosesc de cand am inceput sa reinstalez numai cu stick si inca nu ma tradat.

| Daniela2016 explică (pentru TechGuyTpu):

Nici ala nu merge. Imi zice ca am memorie insuficienta dar eu am stick de 8 Gb si e gol deci nu am cum sa am memorie insuficienta ca windowsul ocupa cam 3 Gb