| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa fac o curatare a Windows-ului cu CCleaner si nu stiu daca trebuie sa iau in considerare ceva anume inainte de a face acest lucru. Are vreo legatura acest program cu antivirusul ori exista posibilitatea sa intre in vreun conflict cu alt program? Exista ceva ce trebuie sa iau in calcul inainte de a-l instala sau pur si simplu instalez si il pun la treaba? Va rog sa imi dati raspunsuri numai daca stiti cu exactitate despre ce este vorba. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Il poti instala oricum vrei. Niciun program care se ocupa strict cu curatenia in PC nu are treaba cu antivirusul si nu se infuenteaza intre ele. Dar e foarte slab, chiar si in varianta pro. Iti spun sigur ca l-am folosit. Eu folosesc acum asta, gratis:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Nu stiu daca m-am exprimat corect. Deci eu vreau sa fac o curatare de fisiere nedorite nu ma referam la virusi. Programul acesta care mi l-ai recomandat tu Kingsoft PC Doctor face si asa ceva? Daca il instalez nu intra in conflict cu antivirusul nu? Si daca poti sa imi spui mai exact ce face acest program happy

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Programul pe care ti l-am dat nu este antivirus. Nu curata virusii. Curata tot ce nu este folositor in PC. Nu sterge documentele tale (poze, filme, muzica, ce descarci), curata registrii, cache-ul de la browsere... optimizeaza sistemul..are o gramada de functii. E bun.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Vreau sa il download-ez si inainte sa ii dau save imi apare avertizare de la antivirus ca cica ar fi o potentiala amenintare sad

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum. Softpedia e sigur. Si eu de acolo descarc.
Dar iti dau alt link:
http://kingsoft-pc-doctor.en.softonic.com/download

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Am descarcat programul de pe acest al doi-lea link si l-am pus la treaba. Iti multumesc.

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere.

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Fa, ca poate o faci de tot! Nu mai folositi porcaria aia de program!

| anonim_4396 explică (pentru K0sti):

Nesatisfacator raspunsul tau. Ai putea sa imi spui de ce ai o asa opinie si sa imi dai cateva sfaturi, cum ar fi de ex ce program sa folosesc in locul acestuia... Asta daca tot vrei sa raspunzi si sa ma ajuti in acelasi timp. happy

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

:) Nu ma apuc acum sa-ti insir povesti, ti-am spus doar sa nu-l folosesti. Daca vrei sa ma asculti bine, daca nu iarasi bine. Daca mergi pe varianta mea, atunci nu ai decat sa-ti instalezi Your Uninstaller si sa-ti dezinstalezi programele care nu-ti mai trebuie. Si o scanare cu un antivirus bun, nu frectii de avast, nod, avg, etc! Antivirus bun insemnand Kaspersky, Bitdefender, Norton! Aici gasesti Your Uninstaller: http://www.ursoftware.com/
Cam asta ai de facut! Succes!