| EdiC a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video de 1 gb dar nu prea stiu cati bit sa aiba si... nu stiu nimic despre paci video va rog ajutati-ma cu un nume sau cu un link de pe ebay sau eMAG ceva.
Mersi anticipat.
Cel mai bun raspuns va primi Funta

9 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Cati bani esti dispus sa dai?

| EdiC explică (pentru Zangetsu):

Pana in 200 /250 lei

| KodrutZ a răspuns (pentru EdiC):

Si ce procesor ai si cit ram? De banii astia ori iti iei ceva sh, ori mai stringi. Uite cam asa ceva - http://www.okazii.ro/......a143622219
Asta sterge pe jos cu orice placa noua pina in ~4-500 RON.

| EdiC explică (pentru KodrutZ):

Am pocesor Intel(R) celeron(R) dual -core 2.60 Ghz, 4 gb ram

| KodrutZ a răspuns (pentru EdiC):

Toate sint niste ragalii. Vezi ce ti-am zis eu...

| Zangetsu a răspuns (pentru EdiC):

R7 240 si GT 630 sunt cam la fel. Prima e mai buna in league of legend, in dota 2 sunt egale iar in starcraft 2 GT 630 e mai buna.
Daca vrei sa te joci ceva mai intens grafic cum ar fi Assassin's Creed 4, Far Cry 3, Crysis 3, etc. va trebui sa strangi bani pentru o placa video mai buna. Daca ai sursa buna la PC, o idee ar fi sa iei ce a zis Kodrutz dar nu se stie ce defecte ar avea o placa video fara garantie.

Răspuns utilizator avertizat