| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau sa imi iau un laptop pentru scoala online, chestii de zi cu zi gen social media si seriale, si gaming.(light gaming, nu joc cine stie ce jocuri, in mare parte fortnite si minecraft). Problema este ca nu am un buget foarte mare, pana in 3000 de lei. Am cerut un sfat pe siteul celor de la pc garage, si mi-au recomandat laptopul acesta:
https://www.pcgarage.ro/......k-3yr-bos/

Am verificat pe net si e bunicel. In jocurile pe care le joc eu merge destul de bine.
Dar am gasit si laptopul acesta, si mi se pare destul de asemanator la componente.
https://www.emag.ro/......DJRV67MBM/

Nu ma prea pricep, mi-ati putea spune care dintre acestea doua sunt mai bune si care ar merge mai bine pe jocuri? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-l pe cel de pe eMAG!

| Wr3nch a răspuns:

Nu il vrei pe cel de pe eMAG, pentru ca GPU-ul are jumate din putere si diferenta de performanta e enorma. Aici aici comparatie intre Vega 8( PC gatage) si Vega 3 (Emag)