| Musca88 a întrebat:

Vreau parerea despre laptopul asta https://altex.ro/......10CEJ1010/ o sa cumpar un laptop si vreau sa stiu daca merita banii modelul asta. Il voi folosi pentru gaming, sper la 50 frameuri din jocuri ca fortnite, cs, dota, minecraft si diverse jocuri mai vechi.

7 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Bomba! Merg toate alea brici pe laptopul asta.

| Bariel a răspuns:

Jocurile pe care le ai precizat le duce lejer (nu stiu de fortnite) procesorul e bun dar are placa video integrata care e decenta pentru ce vrei tu. Eu te sfatuiesc sa ti mai strangi bani si apoi sa ti iei un desktop, cu care poti juca jocuri la performante mari

| Musca88 explică (pentru Bariel):

Nu caut performante mari, eu am jucat la 30-35 fps toata viata si nu cred ca o sa cumpar jocuri de pe steam de 60$ care sa solicite atata, eu iau laptop ca sa il am pe parcursul liceului si poate si putin la facultate daca ramane bun, am ales Asus ca nu stiu mi se pare un brand mai bun si sper sa tina mai multi ani.

| Bariel a răspuns (pentru Musca88):

Atunci asta este ok, noroc

| Andresso a răspuns:

La liceu nu iti trebuie laptop, mai bine ia-ti un pc de bugetul asta si o sa te bucuri de jocuri. Stiu ca joci cu 30 fps-35 fps, dar e mult, mult mai placut sa joci jocuri cu fps-uri mai mari.
+ De asta la banii aia, faci un pc mai bun decat laptopul ala de 2 ori.

| Musca88 explică (pentru Andresso):

Mda dar parintii mei zic ca vai ai deja un pc.

| remsit a răspuns:

Daca joci jocuri mai vechi precis duce, vezi aici lista pentru placa video ce fps scoti pe jocuri cu ea https://www.notebookcheck.net/......178.0.html