| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau sa-mi cumpar memorie RAM dar am o problema ca n stiu frecventa si asta ma inebuneste tot caut dar nu gasesc.
Pc are un procesor AMD Athlon(tm)XP 2200+1. 80Ghz si 480 MB memorie RAM
Memoria este DDR2, dar frecventa de care trebuie sa fie? 533Mhz. 667Mhz sau 800Mhz.
Va rog ajutati-ma!

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Indiferent daca au si 800 Mhz frecventa maxima, vor functiona la frecventa maxima suportata de placa de baza. Verifica datele placii de baza.