| MaStErShOt a întrebat:

Salut, daca am 2gb ram ddr2 frecventa 800mhz si mai adaug 1gb ddr2 frecventa 667mhz, este vreo problema?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista o singura problema, in loc sa imbunatesti frecventa o sa o scazi, ambele vor merge cu frecventa mai scazuta, respectiv 667 Mhz. Daca tot vrei sa-ti imbunatatesti pc-ul cumpara o memorie RAM tot cu frecventa de 800 Mhz.

| laurentiu80 a răspuns:

Nu este nicio problema, numai ca frecventa la cea de 800 mhz va scadea la 667 mhz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar ca iti vor merge la 667 ambele!

| WPP a răspuns:

Exista sansa sa iti dea eroare/conflict in anumite momente/aplicatii, mai exact sa te trezesti cu cate un "blue screen" din cand in cand!