| NextQuestion a întrebat:

Vreau sa mi iau o unitate centrala(pc) noua, care contine o anume placa video care cu rezolutia 1280x1024.Pot sa folosesc vechiul meu monitor (rezolutie maxima 1024x786)? In caz ca nu merge puteti sa mi spuneti ceea ce se va intampla sau daca trebuie sa setez ceva pentru a functiona? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Nero a răspuns:

Daca monitorul are rezolutie mai mica va scrie "out of range " sau ceva de genu'.Dai clik dreapta pe properteits si la display dai adjust rezolution si pui una mai mica.
Usor nu?