| RecKinul a întrebat:

Bună ziua! Am o problemă cu laptopul. L-am conectat la TV prin hdmi și nu îmi redă sunetul. În setări la dispozitive de redare a sunetului îmi arată doar difuzoarele sale chiar și când am bifat opțiunea de a arăta dispozitivele ascunse. Se aude sunetul doar în difuzoare la laptop.
Driverul de sunet l-am actualizat (Realtek).
Nu mai știu alte opțiuni iar cablu nu am altul pentru a verifica dacă e bun.

3 răspunsuri:
| injvred a răspuns:

Incearca sa te duci la setari la laptopt la "Sound settings" si mai ales la Output Device si iti alegi televizorul

| RecKinul explică (pentru injvred):

Eu am explicat că m-am uitat în setări. La "output device" îmi vede doar difuzoarele.

| RecKinul explică (pentru injvred):

Am rezolvat cu sunetul prin HDMI. Am făcut o actualizare a plăcii grafice din " Actualizăr Windows " - actualizări opționale. Erau drivere pentru Intel.