| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Am conectat laptopul (hp 4510s) la tv (samsung82'C550) prin HDMI si cand dau sa vad un film pe tv de pe calc imaginea se vede perfect dar sunetul tot in laptop se aude. cum fac sa se auda sunetul din televizor? mi-au zis mai multi ca HDMI transfera si sunet nu numai video... Daca stiti unde trebuie sa umblu prin windows 7, sau se poate ca laptopul sa nu scoata sunet prin hdmi?

Răspuns Câştigător
| ionutzuck a răspuns:

Start > control panel > sound > selectezi digital audio{HDMI} > apoi click jos pe setdefault, apply si ok

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rockveion a răspuns:

Tre sa iti iei un cablu separat pentru sunet...