| icsforever a întrebat:

Buna ziua Am si eu o mare problema incepem asa

1. Cum aflu ce nota am la Windows 7 64bit.
2. In legatura cu Counter Strike 1.6 pe XP SP3 merge blana 100fps constant nu am choke loss mersi`uri lag 1-9 Pe Windows 7 am lag 70-100 fps`urile scad chiar si la 40 choke 50-100 loss 5-15 nu inteleg la placa video am pus off vertycal sync

PIESELE MELE LA PC : PLACA VIDEO 1g GT 220 NVIDIA GEFORCE procesor 1.80 DUAL RAMI 2gb hard 380gb va rog frumos ajutati-ma nu stiu ce sa ii mai fac

Răspuns Câştigător
| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a răspuns:

1) Nota windows-ului: start>click dreapta pe Computer>properties>si la categoria "system"dai click la Rating pe: windows experience index.
daca iti arata si o nota si crezi ca inrealitate e mai mare, poti da click pe "re-run the assessement".
2) windows 7 iti solicita mai multe resurse si nu iti merge la fel de bine ca XP...(in conditii care xp rula tot pe acelasi PC), si resursele consumate de windows 7 + resursele consumate de Counter Strike 1.6 = Merge mai prost!
daca vrei sa iti meraga mai bine pc-ul, trebuie sa iti mai pui memorie ram, eventual sa iti schibbi si procesorul (recomand orice dual core mai mare decat 2.0 GHz)
Funda?

2 răspunsuri:
| icsforever explică (pentru Măcină_Emanuel_Elisei_1997):

Da Funda, La asta ma gandeam si eu sa mai bag 2gb rami si procesoru sa il fac de 2.50 macar dual, mersi frumos

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a răspuns (pentru icsforever):

Mersi pentru funda! big grin