| IlieFloryn1992 a întrebat:

Buna ziua am si eu o Placa Video GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti cumparata de cateva zile si as vrea sa o trimit inapoi pentru a cumpara Placa Video GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti G1 Gaming. Voi ce ma sfatuiti sa o las pe asta, sau sa o schimb cu aia. Funda+vot

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

La ambele placi, procesorul grafic si memoria functioneaza la aceleasi frecvente, deci nu exista diferente in materie de performanta. Singurele diferente cu adevarat importante sunt numarul de iesiri video, versiunea GAMING avand 3 iesiri HDMI, si sitemul de racire, o idee mai bun pentru versiunea GAMING (2 ventilatoare in loc de unul). Acum, daca tu ai in vedere un sistem multi-monitor, poti sa comanzi versiunea GAMING. Altfel, diferenta de pret si bataia de cap cu returul si comanda noua nu se justifica.

| IlieFloryn1992 explică (pentru JackR):

La racirea m-ai buna m-am gandit si eu, acum sunt foarte foarte nedumerit, sa fac toata bataia asta de cap doar pentru atat...sa nu o fac... cred ca cea de gaming este putin mai buna calitativ si aceasta pe care o am eu are tot 2 ventilatoare.

1 răspuns: