| PopescuAndrei1995 a întrebat:

Am un PC mai vechi, cu un procesor Amd Athlon XP 2500+, 1 GB ram DDR, o placa video Nvidia Geforce fx 5200 si 120 GB HDD.
PC-ul are instalat Windows Vista Home Premium x86, dar intrebarea este, de ce sta procesorul in Idle la 58°C, iar in Full Load la 64°C? Este normal? Are in jur de 62°C procesorul la activitati simple: Web Browsing, scris, citit documente, yahoo messenger, etc. La aceste activitati procesorul lucreaza maxim 46%.
Procesorul acesta are un cooler TITAN cu o turatie constanta de 2800 rpm.
Va rog, dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

E normal sa fie la temperatura aceea, uite:
http://www.overclockers.com/forums/showthread.php?t=247337
" You will see that they idle at 62C and load at around 70C."

| PopescuAndrei1995 explică (pentru CM7YRE):

Eu nu am facut overclock la procesor. Frecventa este cea de baza, adica 1. 80GHZ.

| PopescuAndrei1995 explică (pentru CM7YRE):

Procesorul are frecventa de baza, adica 1. 80GHZ. Nu i-am facut overclock.