| anticocalar101 a întrebat:

Buna ziua!
AStazi am citit pe mai multe site uri ca poti sa ti maresti memoria dedicata video (amilo notebook pa 3515).
Placa video este incorporata si are 307 mb dedicati si 1400mb share! am intrat in bios si am gasit o optiune "buff frame..." nu mai stiu exact dar de pe auto am schimbat o pe 1024apoi am dat save+exit si restart.
Ecranul s a facut alb cand l am deshis apoi verde si iarasi alb! Am incercat sa intr u din nou in bios dar nu functioneaza deoarece nu mi apare decat ecranu alb! vreo solutie?

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Te duci la un service autorizat. E posibil sa fi dat peste cap placa video.

| anticocalar101 explică:

L am trimis unui prieten in domeniu! Chestia e ca n am bani de cheltuit.Motivul pentru care am incercat aceasta chestie a fost ca Splash player un program pentru filme rula un film 1080p HD cu setari aproape de maxim si imi consuma cam 15 20% din CPU apoi am instalt niste jocuri respectiv programe pentru video directx si aletele iar acum imi lua 90% 100% din cpu si se incalzea! de la asta am plecat.Am instalat drivere peste drivere am dezinstalat complet cu driver sweeper dar dejeaba pentru ca tot intre 90si 100% imi lua din cpu si se incalzea apoi mergea in frame-uri.