| johnlaurentiucena a întrebat:

eu vreau sa-mi fac un server de metin 2 fara hamachi si nu stiu cum imi ziceti va rog cum explicati-mi pe mess: morar.laurentiu@yahoo.com dau pamblica! happy

2 răspunsuri:
| tidehunter a răspuns:

Ai nevoie de client plus exe de la server si o baza de date sql sau mysql, apoi de editat vendorii sau charurile se fac din niste fisiere din server, apoi ai nevoie de o legatura directa cu serverul tau prin editarea clientului, iar cel mai important port forwardul sa nu-l uiti daca il faci pe pc daca il vei hosta atunci respectivii vor fi nevoiti sa iti dea port forward. Sper ca te-am ajutat, stiu ca e de munca dar merita si sa ai grija sa nu-ti ia foc pcul daca il hostezi pe el

| johnlaurentiucena explică (pentru tidehunter):

Ia-mi messu morar.laurentiu si explicami acolo