| BoMeW a întrebat:

Buna ziua!
Intreabarea mea este urmatoarea, am reinstalat windowsu dupa ce am avut mici probleme cu pc-ul, iar acum dupa ce am instalat placa de baza si placa video am dat sa intru pe net si nu mi merge... Placa mea de retea este integrata pe placa de baza deci ar fii trebuit sa se instalat atunci cu placa de baza, figura asta mi se intampla tot timpu dupa ce reinstalez windowsu... Am sunat si la upc si mi au spus ca trebuie instalat nush ce drivere... Am incercat sa fac conecxiune noua, nush ce s-a intamplat, singuru lucru care vi l pot spune este ca acolo la internet imi apare la status : acquiring network status... Daca pute ti sa ma ajutati specificandu mi detaliat laughing).

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie odata. Am instalat driverele de la placa de baza pe rand, si tot asa nu mergea netul. A doua oara am instalat cu functia INSTALL ALL a programului de pe CDul cu drivere si a mers.

| AtomiculXXX a răspuns:

Vezi sa nu ai driver separat pentru placa de retea. Mai baga odata CD`ul cu driver de la placa de baza si vezi ce nu ai instalat.
Si inca o chestie deschide Device Manager din Control Panel\System and Security\System si vezi acolo daca este vreo driver cu semnul "?"? asa iti dai seama daca ai instalat toate driverele de care are nevoie pc`ul tau