| belcatalin a întrebat:

Buna ziua,
Nu va suparati, am si eu o intrebare. Ce reglaje trebuie sa fac la jocul de Snoker online pentru ca bila alba sa vina inapoi, dupa ce loveste o alta bila(a adversarului). Si poate mai stiti si alte reglaje pentru lovituri mai sigure la acest joc.Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare!
Se aplica acelasi efect ca si la biliardul real, adica se loveste bila mai jos de jumatate (in termeni populari 'se baga tacul sub bila'). Celelalte efecte se obtin in functie de punctul in care tacul atinge bila, astfel incat sa-i imprime o miscare de rotatie. Poti lovi bila mai spre dreapta sau mai spre stanga, exersand ai sa remarci ce rezultat are imprimarea fiecarui tip de efect. Succes!

2 răspunsuri:
| PeAfara a răspuns:

Pe ce site joci snooker?
Stiu ca la gamezer dai click pe bila alba, si iti apare cum vrei sa lovesti.

| belcatalin explică:

Joc pe Popgamebox, dar pina la urma am gasit secretul cu loviturile. Faci clic dreapta si apare o bila cu un punct rosu in mijloc. In functie de cum pozitionezi punctul in acea bila obtii anumite efecte la lovituri. Multumesc pentru raspunsuri.Toate cele bune.