| AntiManeleProRap a întrebat:

Am inceput sa joc biliard si sunt nedumerit in legatura cu niste lucruri, ma refer la jocul de 8 bile, deci, daca eu de exemplu ating bila neagra cu bila alba, adversarul trebuie sa dea de 2 ori!? sau daca nimeresc bila adversarului cu bila alba, acea bila trebuie bagata in gaura? vreau sa-mi raspundeti la astea doua interbari va rog...ca de obicei...

Răspuns Câştigător
| luck96 a răspuns:

Bine asteas reguli de novice, la competitii nu-i asa, si eu la fel cand am inceput sa joc eram nedumerit, in primul rand odata ce sa baga prima bila se stie cine are umplutele si cine are jumatatile, ai voie sa lovesti bila adversarului sau bila neagra doar daca inainte ai lovit manta(adica marginea mesei) daca nu ai atins manta se face cum ai zis mai sus, dai toate bilele tale si unde ai dato pe ultima (adica in care gaura ai dato) bila neagra trebuie sa o dai la buzunarul opus, e foarte simplu dupa ce te-ai prins

| AntiManeleProRap explică (pentru luck96):

Mersi pentru ajutor

1 răspuns: