| 19theeo a întrebat:

Buna ziua TPU! Aveam windows 7 pe un laptop HP elite book, i5 gen 4, hd grapichs 4400, si mi am instalat de pe Microsoft imaginea iso al windows ului 10, am facut pe easy bcd sa aiba intrare in win cand se reporneste, s-a repornit laptopul, a intrat in instalarea windows ului, ajung la partea cu partitiile, nu ma lasa sa continui, si am dat anulare, sa fac din nou, si mi-a iesit din aceea instalare si mi-a aparut " Intel(R) Boot
Agent GE v1.5.53
Copyright (C)
1997-2014, Intel Corporation
Intel(R) Boot Agent PXE Base Code (PXE-2.1 build 092)
Copyright (C) 1997-2010, Intel Corporation
PXE-661: Media test failure, check cable
PXF-MAF: Exiting Intel Boot Agent. "
Si dupa : " BootDevice Not Found
Please install an operating system on your hard disk.
Hard Disk - (3F0)
F2 System Diagnostics
For more information, please visit: www.hp.com\go\techcenter\startup" si dupa aceea mi-a aparut si : " HP PC Hardware Diagnostics UEFI
Version 1.6.1.0 - BIOS
For more information, please visit: www.hp.com/go/techcenter/PCDiags
*Memory Test*
Hard Drive Check
Language
Exit

! CE TREBUIE SA FAC IN ACEST CAZ, DAU FUNDAAAAAA!

1 răspuns:
| Razzvan5444006644 a răspuns:

Ori update la bios, ori ai o probelma cu stickul pe care ai windows, si daca tot nu merge baga alt ssd sau hdd