| Lavinia_Clonoschi_1974 a întrebat:

Boot Device Not Found

Please install an operating system on your hard disk.

Hard Disk (3F0)

F2 System Diagnostics

For more information, please visit: www.hp.com\go\techcenter\startup
Simptome: (Consecinte alte problemei) Nu pot accesa windowsul instalat.
Incercari pentru rezolvare: (Ceea ce ati incercat insa nu ati reusit sa solutionati)
Am deconectat Hard Diskul, iar mai apoi l-am conectat la loc.
Am incercat sa mai reinstalez odata windowsul.
In mesajul de mai Asus apare si acel F2 pentru un System Diagnostics. Am facut si destul pentru Hard si cel pentru Memorii, iar amandoua testele au fost trecute cu rezultatul: Passed.Ma poate ajuta cineva va rog.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Din câte am descifrat din ce ai întrebat deduc că tu nu mai ai sistem de operare pe calculator.Această problemă se rezolvă prin instalarea unui sistem de operare pe calculator.Succes

| Jipa95 a răspuns:

Ti-a crapat sistemul de operare, reinstaleaza-l.

| MskDesign a răspuns:

Intra in bios si vezi in ordinea de boot daca HDD-ul este prima optiune. Daca nu este, selecteaza hdd-ul ca prima optiune de boot-are si da f10 si ok. Daca nu iti porneste windows-ul, inseamna ca e dus si trebuie instalat.