| cristinanuica a întrebat:

am laptop HP i5 pavilion g6 notebook, windows 8.1 si cand sa il pornesc imi apare aceasta eroare : boot device not found please install an operating system on your hard disk 3f0 f2 sistem diagnostics for more information, please visit : www.hp.com/go/techcenter/startup. Ce este de facut sa imi porneasca si sa ajung la desktop?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa-ti iei alt hard disk!

| MskDesign a răspuns:

Ai schimbat ordinea de boot din bios sau e dus hdd-ul.Intra in bios si vezi daca este modificata ordinea de boot.

| cristinanuica explică (pentru MskDesign):

Si cum vad daca este modificata?

| itextrat a răspuns:

Poti sa incerci sa repari boot-ul. Incearca metoda de aici: http://www.7tutoriale.ro/......e-pc-ului.

| cristinanuica explică (pentru itextrat):

Am sa incerc, multumesc!