| Artair a întrebat:

Bună ziua TPU, de ceva timp am o problema cu calculatorul. Dacă ma joc orice joc care necesita un pc decent, cu grafica pe low/high, calculator se blochează, iar monitorul se face colorat, acum întrebarea mea este de ce se întâmplă asta. As vrea sa știu dacă e de la placa video(GTX 950)/sursa(una destul de veche) sau dacă e de la procesor(i2 Q9550)/placa de baza(Gigabyte g41mt-s2pt). Întreb asta pentru ca as vrea sa îmi iau o placa de baza și un procesor și nu știu daca este de la acestea sau de la cele menționate mai sus. Stiu ca componentele pe care le am sunt destul de vechi, dar isi fac treaba pentru ce am eu nevoie. Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| TTSP a răspuns:

Încearcă sa scoți placa video, și sa o pui înapoi. Vezi sa fie bine pusă. Pune MSI Afterburner sa vezi temperaturile. Eventual încearcă și cu furmark, s-ar putea sa fie și sursa de vina. Dacă ai posibilitatea, atunci încearcă sa pui PC ul la alta sursa mai buna, dacă merge ok atunci era sursa, dacă tot așa face, atunci e placa video.

| Artair explică (pentru TTSP):

Mersi mult

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil e din placa video.

| Artair explică (pentru Wr3nch):

Multumesc

| TTSP a răspuns (pentru Artair):

Salut! Ai rezolvat?

| Artair explică (pentru TTSP):

Scuze ca a durat 8 luni sa iti raspund, dar da, am rezolvat, aparent a fost de la sursa, iti multumesc pentru ajutor