| HamUnBaietel a întrebat:

Buna ziua TPU!

Vreau sa-mi iau cateva piese de calculator, pentru gaming, daca aveti idee ce piese sa-mi iau va rog sa lasati mesaj, vreau sa schimb tot, mouse, tastatura, casti, unitate, procesor, placa video, cooler, tot.
Veniti cu propuneri si argumente >=FUNDA!

Răspuns Câştigător
| StefanCM a răspuns:

Depinde de cat buget dispui. eu iti dau o idee :
placa video gtx 960
procesor i5 4460
placa de baza ASUS B85M-GAMER
ram hyperx 8 gb 1600 Mhz
hard-ul til iei pe care vrei, depinde cata memorie vrei sa ai
sursa Thermaltake Smart SE 530W, 80 PLUS Gold
carcasa raidmax vortex v3
cooler Id-cooling se-802
dvd writer Asus DRW-24F1ST Retail black
Kit tastatura + mouse Redragon Gaming Vajra + Centrophorus
Casti Gembird Over-Head MHS-DTR Red
Boxe Genius SP-HF500A wood

cam asta e ce am eu aproximativ...

| HamUnBaietel explică (pentru StefanCM):

Bugetul nu este o problema de aia nu am pus.

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Da' de ce nu vii si mataluta cu un buget? Nu de alta, dar ca sa iei tot cap-coada si sa fie scule decente de gaming ar cam trebui sa scoti de pe la 5000 RON in sus...

| StefanCM a răspuns:

Bine atuci...cam ceea ce tiam pus dar poti sa iei un i7 si o placa video gtx 970 si 16 gb ram...restul sunt mai mult decat suficient pentru a face fata. am pus i7 si gtx 970 si 16 gb ram ca sa te poti juca si viitoarele jocuri la rezolutie grafica buna spre foarte buna

| HamUnBaietel explică (pentru StefanCM):

Mulțumesc pentru ajutor, am sa incep cumparaturile, ai funda!

| HamUnBaietel explică:

Banii nu sunt o problema!