| oiegas20 a întrebat:

Va rog sa imi ziceti cum pot sa fac sa-mi mearga jocurile foarte vechi pe windows 8, se pot face? Fica mea a descoperit un joc ce-l juca acum vreo 10 ani (Battle Bugs)... da l-am descarcat si cand sa intru in el imi zice ca nu merge pe aceasta versiunea sau ceva de genu...Va rog mult sa ma ajutati daca stiti ce se poate face

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Iti pot recomanda sa rulezi xp intr-o masina virtuala, si sa te joci de acolo, altfel nu vad o solutie pentru tine.
Deci, se poate!

| oiegas20 explică (pentru neluL):

Si de unde pot lua asa ceva?

| neluL a răspuns (pentru oiegas20):

Trebuie sa:
- instalezi o masina virtuala VmWare sau VirtualBox
- instalezi Windows XP 32 bit in acea masina virtuala
-si apoi instalezi jocul in acel windows.