| HsoVaoabaoa a întrebat:

Ca sa aleg dintre xbox one si ps4. Vreau un raspuns cu avantajele si dezavantajele acestor console.

1 răspuns:
| XYZ02 a răspuns:

Xbox one:
-putin mai slab ca performanta ca PS4(gasesti jocuri care ruleaza la 900p, iar pe PS4 FHD)
-are mult mai putine vanzari(pe jumatate fata de PS4)
-ai suport pentru unele jocuri create pentru xbox 360
-games with gold este mult pest ps plus la toate capitolele, primesti jocuri mult mai interesante si jocurile pentru xbox 360 care le primesti sunt compatibile pe xbox one(adica primesti 4 jocuri in total)
-poti folosi controlarul pe pc mult mai usor fata de cel de la ps4

PS4:
-mai puternic
-are de doua ori numarul de vanzari ale xbox-ului

Acum depinde de tine, daca cumperi jocuri multe mergi pe PS4, daca nu mergi pe Xbox one pentru ca primesti niste jocuri geniale.

La ambele console trebuie sa platesti abonament lunar(abonamentul are aproape acelasi pret la ambele)