| Avram_Mihai_2000 a întrebat:

Cand deschid gta 5 apare blue screen. Ce pot face? Am inteles ca e din cauza ramilor dar am verificat si nu e asa. Va rog ajutor. Dau funda. Atikmdag e problema

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Ce componente ai? E posibil să fie de la RAM.
Încearcă să încarci memoria RAM cât mai mult, deschide Browser-ul de internet cu multe pagini, deschide cele mai solicitante programe, etc.
Dacă face la fel, e ceva hardware, dacă nu, e de la joc.

| Avram_Mihai_2000 explică (pentru SilviaDulcik):

Nu e de la ram si nici de la joc. Înainte jucam.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Avram_Mihai_2000):

Dacă primeai BSOD în timp ce te jucai, ori era de la placa video, ori de la procesor.

În cazul tău să nu fie de la HDD.

Instalează HDDSentinel și vezi ce spune despre Health, Temperature și despre BAD-uri, să sperăm că nu sunt.

| Avram_Mihai_2000 explică (pentru SilviaDulcik):

Un skype sau Facebook? Sa vorbim mai amănunțit se Poate?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Avram_Mihai_2000):

Mai mult de atât nu știu dacă te pot ajuta.