| GlaDyAtor a întrebat:

Cand imi dau seama cand un tun de la world of tanks trage cu mai multe gloante? Dau funda celui care imi zice.

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

Cum adica sa trag cu mai multe gloante? Ce fizica mai este si asta? In WoT sunt 2 tipuri de tunuri. Cel universal (mai des intilnit la tank-uri de nivel marei) si cel cu mecanizm de incarcare automat (Baraban \ autoloader) care incarca mai multe gloante odata (5-6) si poti sa impusti cu interval foarte scurt intre ele. De ex, te pui intr-un colt, astepti sa se incarce toate gloantele (15-20 sec.), si apui impusti cit vrei cu interval de 1-2 secunde pauza.

| GlaDyAtor explică (pentru 0x11111051):

Da dar cum imi dau seama ca trage cu 4-5 gloante odata, adica cum trebuie sa scrie la tun acolo?

| 0x11111051 a răspuns (pentru GlaDyAtor):

Da nu scrie nimica! N-ai cum sa observi asta!