| xroberth a întrebat:

Cand incerc sa fac un server de metin2 privat, dupa ce scriu sysinstall si schimb IP-urile si dau "ok" "yes" "cancel" "cancel" "exit install" trebuie sa sciu "/etc/rc. d/netif restart la "mcncc.com#" scriu reboot cand apare login scriu root password mcncc.com ar trebui sa scriu /start dar imi mai apare ceva de care nu pot sa trec acel lucru e "localhost#" aici ce scriu? dau funda tongue

3 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu ma pricep foarte bine la Metin2 dar uite un ghid bunicel si te poti verifica daca nu cumva ai completat gresit undeva.
Sunt toti pasii aici :

http://www.tutoit.com/ghid-metin2-cum-fac-un-server-privat-de-metin2/#

| xroberth explică:

Dupa ghidul asta m-am luat si nu spune nimic de "localhost#" am vazut si pe youtube un film si nu ii aparea acelasi lucru ce-mi aparea si mie.

| Zo0omy a răspuns:

Trebuie sa scrii./start