| anonim_4396 a întrebat:

Cand intru intr-un joc de pe calculator imi apare BSOD(blue screen of death)din cate am inteles asa se numeste.Ce pot face sa repar chestia asta?

Răspuns Câştigător
| MisterSTAG a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa schimbi windowsul

1 răspuns:
| Wircea a răspuns:

Imi amintesc ca am avut si eu asa un laptop, imi aparea acel BSOD de cate ori deschideam niste aplicatii.

Normal asta se intampla din cauza memoriei mici sau a procesorului cedat, sistemul de operare se inchide fiindca se simte "amenintat" (asa zice in LOG).

Eu a-si recomanda sa-ti schimbi PC-ul, reparatiile s-ar putea sa te coste prea mult.

Urmareste reducerile, eu am dat pe un laptop de 40-45 milioane doar 21 si sunt multumit, si incearca sa-ti pui Windows 7, merge foarte bine si se merita.

Sper ca am putut ajuta.