| Marculescu_Sorin_1975 a întrebat:

Cand pornesc PC-ul imi apare asta:
Script: C:\Windows\run.vds
Line: 3
Char: 1
Error: ActiveX component can't create object
Code: 800A01AD
Source: Microsoft VBScript runtime error

Va rog, ajutati-ma, dau funda, mentionez ca am windows 8.1. Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Și pe lângă Window$ mai ai și un virus scris în VBscript și cu erori pe deasupra. Bagă o scanare cu un antivirus. Șterge de tot fișierul care raportează eroarea (C:\Windows\run.vds).

| Marculescu_Sorin_1975 explică (pentru mihai69):

Faza e ca mie-mi da, pe langa eroarea aia si black screen, nu pot intra nici in Task Manager, dau Ctrl Alt Delete, Task Manager, si nu se deschide, l-am lasat o ora sa se deschida, degeaba.

5 răspunsuri:
| Marculescu_Sorin_1975 explică:

Imi da, su pe langa eroarea aia, si black screen, su nu pot deschide nici Task Manager

| mihai69 a răspuns (pentru Marculescu_Sorin_1975):

Pornește în „SAFE MODE" sau butează de pe un stick sau CD cu LINUX.

| Marculescu_Sorin_1975 explică (pentru mihai69):

Inteleg, dar nu pot intra in safe mode, apas F8 degeaba, apas in continuu. Spamez cu el, nu apare nimic

| mihai69 a răspuns (pentru Marculescu_Sorin_1975):

Scoate-i discul și pune-l într-un adaptor USB. Îl repari pe alt PC.