| AlcolicSmile123 a întrebat:

cand pornesc calculatorul imi apare eroarea asta:
Windows Script Host

Script:C:\myltc\myltc.vbs
Line: 1
Char:2
Error: The system cannont find the file specified.
Code:80070002
Sourcesadnull)

De la ce da eroarea asta?
Mentionez ca, cand vreau sa joc un joc (ROBLOX, Test Drive, Wheel Man) Se blocheaza absolut tot.
Si restart nu mai merge (butonul de la unitate).

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Http://www.nirsoft.net/utils/what_run_in_startup.html am pus punctul la urma si de asta nu mergea

7 răspunsuri:
| JulianD a răspuns:

Incearca sa il pornesti in safe mode.(F8 la pornire) De multe ori se rezolva multe erori. Dupa ce ai intrat in safe mode ii dai doar restart.
Daca nu se rezolva nimic incearca sa iti reinstalezi windows`ul + adauga un antivirus bun, iar dupa aceea instaleaza jocurile.

| AlcolicSmile123 explică (pentru JulianD):

Am un antivirus Kaspersky 2013 e bun. Dar windowsul e piratat. Se poate si din cauza asta, ca pc-ul sa dea eroarea asta?

| al3xander a răspuns:

Ai in start-up acel fisier VisualBasic Script (care pare a fi un virus). sterge-l din start-up cu utilitarul asta http://www.nirsoft.net/utils/what_run_in_startup.html.

| AlcolicSmile123 explică (pentru al3xander):

Eroare:404 not found.

| AlcolicSmile123 explică (pentru al3xander):

Cum se numeste programul?

| AlcolicSmile123 explică (pentru al3xander):

Si ce trebuie sa fac?

| al3xander a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Trebuie sa rulezi programul, sa cauti in lista scriptul respectiv si sa-l stergi

| al3xander a răspuns (pentru AlcolicSmile123):

Http://www.nirsoft.net/utils/what_run_in_startup.html am pus punctul la urma si de asta nu mergea