| Rienmedire a întrebat:

Cand pornesc pc-ul, se aude un sunet ca si de ventilator turat la maxim, stie cineva de la ce vine oare si daca este vreo rezolvare? Mentionez ca tine cateva secunde bune, dau funda!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se aude un sunet ca si de ventilator"

e sigur de acolo sau de la altceva? Ascultă cu atenție, pune urechea pe carcasă și ne spui și nouă mai apoi

| Rienmedire explică (pentru sierra1):

Doar ventilator poate fi

| sierra1 a răspuns (pentru Rienmedire):

Atunci intrebarea ta: "stie cineva de la ce vine oare" e inutilă.
Îl schimbi și gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O cauza poate fi acumularea de praf in ventilator. Iti recomand sa-l desfaci, sa-l sufli si sa-l stergi de praf apoi sa-l montezi la loc.

Si mie mi se intâmpla asta intr-o perioada si era din cauza prafului. Cand am desfacut unitatea si am suflat si sters de praf ventilatorul si memoriile RAM, atunci acel sunet nu s-a mai auzit.