| alex1cc3231 a întrebat:

Azi mi-am curatat pc-ul de praf putin (coolerele mai mult si am scos placa video de am curatat-o si pe ea putin) am pus totul la loc ca si pana acum, avand in vedere ca mai mereu l-am curatat nu am gresit cu nimic. Cand am pornit pc-ul au pornit ventilatoarele si s-a auzit un suntet normal atunci cand aprinzi pc-ul (acel sunet de la ventilatoare cand sunt turate la maxim) si acest sunet a ramas in continuu. dar vreau sa zic ca doar se auzea sunetul. pc-ul nu merge. Stiu 100% ca nu e de la monitor. practic se aude doar sunetul acela de ventilator turat atat. daca stiti un sfat sau ceva ce pot sa ii fac faca sa il duc la service va rog sa imi spuneti va rog mult. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| bustamante a răspuns:

Salut. Verifica ram-ul curata-l cu alcool usuca-l bine pune bine in sloturi si verifica alimentarea placii de baza 4 pini daca ai daca nu verifica pe cea mare 20+4 dupa toate acestea verifica daca ai pus bine procesorul la loc si nu ai inversat polaritatea la coolere. Nu e o problema grava e doar greseala umana. Daca imi dai modelul placii tale de baza te pot ajuta mai concret!

| alex1cc3231 explică (pentru bustamante):

A pornit. Mersi mult!

1 răspuns: