| xBlackWeed a întrebat:

Am un laptop Lenovo G585 si nu mai se aude nimic. Nici daca conectez castile nu se mai aude nimic. L-am scapat odata pe jos, dar era in ghiozdan, iar daca il conectez la hdmi, la T.V., se aude. M-am uitat si la setari si e totul ok. E oare o problema de la placa de sunet sau ceva de la driver?

Si inca ceva laughing Cateva zile la rand a scos un sunet urat de la ventilator cred ca a fost, dar doar cand il aprindeam. Sincer, nu l-am mai curatat de praf. Din cauza prafului sau s-a rupt o elice de la ventilator?

Multumesc mult. FUNDA!

3 răspunsuri:
| AskIT a răspuns:

Salut, cand il conectezi la TV prin HDMI sunetul se aude in difuzoarele televizorului. Sunetul ala nu e neaparat de la ventilator. Dupa cazatura nu ai mai avut nici sunet la laptop?

| xBlackWeed explică (pentru AskIT):

Da. Era inchis cand l-am scapat, iar cand l-am descis nu s-a mai auzit nimic. Inainte sa-l scap l-am folosit si s-a auzit.

| AskIT a răspuns (pentru xBlackWeed):

Clar nu e o problema de driver, placa de sunet trebuie schimbata. Poti incerca http://www.pcgarage.ro/placi-de-sunet/logilink/usb-virtual-71-ua0078/