| Cosmmy a întrebat:

Cand vreau sa instalez Max Payne 3 imi spune ca versiunea asta nu este compatibila cu versiunea windows-ului.
Rezolvare = FUNDA!

2 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Trebuie sa ai minim Windows XP cu Service Pack 3. Ca sa vezi ce service pack ai da click dreapta pe My Computer -Properties-Windows Edition.
Daca ai service pack 3 sau windows vista/7 si nu merge deschide folderul unde ai instalat jocul si da click dreapta pe executabil (max payne 3. exe) si alege Properties, apoi tabul al doilea "Compatibility", bifeaza "Run this program in compatibility mode for " si alege varianta ta de windows. Urmeaza aceiasi pasi si pentru shortcut-ul jocului de pe desktop.

| Cosmmy explică (pentru Amilik):

Am windows 7 ..pai nu merge sa instalez max payne asa ca nu am cum sa dau la propertiesstraight face